9 Mart 2013 Cumartesi

Rezil ON THE ROAD'dan sonra HOWL ilaç gibi geldi...

Epey oluyor 2012 yapımı On The Road'u izleyeli...Benim için büyük hayal kırıklığı olduğunu söylemeye bile üşenmiştim. Yine de ağzımı açmayacaktım ama tesadüfen 2010 HOWL'un online izle linkini buldum; James Franco'yu görünce dayanamadım. (James Franco'yu pek bir beğeniyorum.)
unutmadan linki şuraya şıkıştırayım izlemek isteyenler için full movie orijinal dilinde altyazısız:
http://www.solarmovie.so/link/play/238894/


evet ne diyordum;
Beat okurları sanıyorum bana katılacaklardır; On the Road tam bir fiyaskoydu. Bana sanki Kerouac'ın On the Road'u değil de Neal Cassidy'nin karısı Carolyn Cassidy'nin yazdığı "Off the Road" filme çekilmiş gibi gelmişti. eleştirmeye bile değmeyecek sıradan bir film çekmişler işte. Kirsten Dunst'dan şahane Carolyn olur; Vampir Kız'ı da Lou Anne yaparız( ki bence başarılıydı oldukça); Yakışıklı bi sarışın arkadaş buluruz, birine de siyah gözlük takar hoplatır zıplatırız, Jack'e de oduncu gömleği çektik mi al sana On the Road sonra ne anlatırsan anlat; zaten bir anlamı mı var?


Neyse uzatmayayım diyeceğim o ki;
"Howl" güzel olmuş arkadaşlar; izlenesi olmuş, Ginsberg şiiri okurken nefis animasyonlar göreceksiniz; James Franco rolün hakkını veriyor. Siyah Beyaz görüntülere de bayıldım. Filmde Neal ve Jack'i oynayan arkadaşları tebrik ediyorum; Sadece bir iki sahnede görünmelerine ve hiç konuşmamalarına rağmen, hiç yabancılık çekmiyorlar, onlar gibi bakıyorlar!

Hiç yorum yok: